TP-Link Archer C7 Review

TP-Link Archer C7 Review

Voor ongeveer 89 euro is de TP-Link Archer C7 een betaalbare router die als een duurdere router presteert. Zijn scores in onze 2,4GHz- en 5GHz-doorvoertests waren beduidend hoger dan die van de concurrentie, en hij biedt een mooie functieset, met inbegrip van vier Gigabit LAN-poorten en een paar USB 2.0-poorten.

De beheerinstellingen zijn talrijk, maar de webconsole reageert langzaam en mist gebruikersvriendelijke pictogrammen om je te helpen navigeren door het menusysteem.

Geen van beide hindernissen verhindert dat hij onze keus voor budgetrouters wordt.

De vernieuwde Archer C7 is een dualband AC1750-router met een 720MHz-processor. Hij haalt snelheden tot 450Mbps op de 2,4GHz-band en 1.300Mbps op de 5GHz-band. Qua ontwerp is de C7 niet veranderd ten opzichte van de TP-Link Archer C7 AC1750 Dual Band Wireless AC Gigabit Router die we in 2014 hebben beoordeeld.

Hij heeft dezelfde glanzend zwarte behuizing, die 9,6 bij 6,4 bij 1,3 inch (24,4 bij 16,3 bij 3,3 cm) meet. Aan de achterkant van de router bevinden zich drie verwijderbare, verstelbare antennes, vier Gigabit LAN-poorten, een Gigabit WAN-poort en twee USB 2.0-poorten. Daarnaast zitten er een aan/uit-knop, een reset/WPS-schakelaar, een aan/uit-schakelaar voor de wifi en twee usb-activiteitsleds. De voorkant van de router heeft ledlampjes voor stroom, beide radiobanden, alle vier de LAN-poorten, de WAN-poort en de WPS-activiteit.

De webconsole is de oudere, op tekst gebaseerde versie die wordt gebruikt op de oorspronkelijke TP-Link Archer C7 en mist de grafische elementen die je op nieuwere TP-Link-routers vindt, zoals de AC2600 Wireless Dual Band Router Archer en de AC3150 Wireless MU-MIMO Gigabit Router Archer C3150.

Er is ook een merkbaar verschil tussen de tijd dat je een wijziging aanbrengt en de tijd dat de verandering wordt opgeslagen; in sommige gevallen moest ik tot 30 seconden wachten. Dat gezegd hebbende, biedt hij een schat aan basis- en geavanceerde instellingen. De hoofdpagina Status bevat een lijst met instellingen aan de linkerkant en LAN-, WAN-, Wireless- en Traffic Statistic-informatie in het midden. Aan de rechterkant is een gedetailleerde uitleg voor elke instelling. Netwerkinstellingen zijn onder meer WAN, LAN, MAC Clone en IPTV en elke radioband heeft standaard draadloze instellingen (SSID, Mode), WPS, Security (WPA/WPA2 Personal en Enterprise) en instellingen voor MAC-filtering.

Op de pagina Gastnetwerk kun je afzonderlijke netwerken creëren met beperkte toegang voor gasten en kun je bandbreedtecontrole en toegangsschema's instellen voor elk netwerk. In Ouderlijk toezicht kun je toegangsschema's maken en een lijst samenstellen van toegestane websites voor specifieke apparaten.

Er is ook een aparte Access Control-optie waarmee je netwerkbrede internettoegangsregels kunt maken. Andere instellingen zijn onder meer Geavanceerde routering, bandbreedteregeling, Poortdoorsturen en poorttriggering, VPN Pass-Through en Firewall en Dual-Band Selectie, waarmee je elke radioband kunt in- en uitschakelen. In Systeemhulpmiddelen kun je tijdinstellingen wijzigen, netwerkdiagnostiek uitvoeren, de firmware van de router bijwerken, back-ups van instellingen maken en systeemlogboeken bekijken.

TP-Link Archer C7 achterkant

Installatie en prestaties van de router

Het installeren van de Archer C7 was eenvoudig. Nadat ik de router op mijn desktop-pc en internet had aangesloten, heb ik hem aangezet en in mijn browseradresbalk http://tplinkwifi.net getypt om toegang te krijgen tot de beheerconsole. Ik heb links op het tabblad Snelle instellingen geklikt en Auto-Detecteer geselecteerd.

De console vond mijn internetverbinding en vroeg me of ik Concurrent (dual-band) Wi-Fi of enkelband (2.4GHz of 5GHz, maar niet allebei) wilde gebruiken. Ik heb Concurrent geselecteerd en werd naar het scherm voor draadloze instellingen gebracht om beveiligingsinstellingen te configureren. Daarna was ik klaar om aan de slag te gaan.

De Archer C7 blonk uit in onze doorvoertests. Zijn score van 91,3Mbps in onze 2,4GHz-test op korte afstand (in dezelfde kamer) was beduidend hoger dan die van de andere budgetrouters, met inbegrip van de Netgear AC1200 Smart Wi-Fi Router (R6220) (74,1Mbps), de D-Link AC1200 Wi-Fi Router (DIR-842) (75Mbps) en de Linksys EA6350 AC1200+ Dual-Band Smart Wi-Fi Draadloze Router (72,5Mbps). Ook zijn score van 62,8Mbps in onze test op 9 meter (30 voet) afstand was beter dan die van de concurrentie; de Netgear R6220 scoorde 48,3Mbps, de D-Link DIR-842 had een doorvoer van 41,5Mbps en de Linksys EA6350 kwam uit op 39,3Mbps.

In onze 5GHz-doorvoertests waren de prestaties van de Archer C7 uitstekend voor een budgetrouter. Hij scoorde 509Mbps in de test op korte afstand, vergeleken met de Netgear R6220 (331Mbps), de D-Link AC1200 Wi-Fi Router (DIR-842) (332Mbps) en de Linksys EA6350 (427Mbps). Op 9 meter afstand pakte hij met 250Mbps opnieuw de eerste plaats en versloeg hij de Netgear R6220 (104Mbps), de D-Link DIR-842 (111Mbps) en de Linksys EA6350 (199Mbps).

Om de lees- en schrijfsnelheden van de router te testen, gebruiken we een USB-station en een map van 1,5 GB met een mix van foto-, muziek-, video- en documentbestanden. Net als bij andere budgetrouters waren de bestandsoverdrachtsnelheden van de Archer C7 middelmatig; de schrijfsnelheid van 21,5MBps was identiek aan die van de Linksys EA6350 en iets hoger dan de score van de Netgear R6220 van 17,6MBps. De Linksys EA6100 AC1200 Dual-Band Smart Wi-Fi Router (ook een budgetrouter) scoorde 27,4MBps. In de leestest had de Archer C7 een doorvoersnelheid van 27,5MBps, wat weer net iets langzamer was dan de Linksys EA6350 (28MBps) en de Linksys EA6100 (28,3MBps) en iets sneller dan de Netgear R6220 (25,6MBps). De D-Link DIR-842 is niet opgenomen in deze tests, omdat hij geen USB-poort heeft.

De TP-Link Archer C7 AC1750 Draadloze Dual Band Gigabit Router kost minder dan 100 euro, maar dat zou je op basis van zijn prestaties en functieset nooit zeggen. Benieuwd welke wifirouters je op dit moment het beste kunt kopen? Onze lijst met de beste routers vind je hier.

De 2,4GHz en 5GHz doorvoerscores waren beter dan die van vergelijkbaar geprijsde budgetmodellen, waaronder de Linksys EA6350 AC1200+ Dual-Band Smart Wi-Fi Wireless Router, en hij biedt tal van beheerinstellingen en veel I/O-poorten. De gebruikersinterface van de Archer C7 kan echter wel een update gebruiken, en de bestandsoverdracht zou beter kunnen verlopen. Dat gezegd hebbende: in onze test was hij de snelste dualbandrouter in zijn klasse.

Check op Bol.com →